CAM w pediatrii

Leczenie bez antybiotyku - Zalety leczenia preparatami naturalnego pochodzenia - CAM

Preparaty naturalnego pochodzenia CAM, w tym leki homeopatyczne, są ogólnie dostępne w aptekach, w bardzo szerokim wyborze. Są to leki ziołowe i homeopatyczne, a także suplementy diety, część preparatów zawierających witaminy, mikroelementy i sole mineralne naturalnego pochodzenia oraz wyroby medyczne. Jak wspomniano wcześniej preparaty naturalnego pochodzenia, zgodnie z tym co wskazuje ich nazwa, są preparatami produkowanymi z surowców naturalnych, przede wszystkim ziół i minerałów, a także są to preparaty odzwierzęce, np. popularny tran, czy propolis. Surowce wykorzystywane do ich produkcji nie są zanieczyszczone i najczęściej są to surowce bardzo wysokiej jakości. Preparaty naturalnego pochodzenia, pochodzące ze środowiska, w którym żyjemy są przyjazne dla naszych organizmów, bezpieczne i mają dlatego "przyjazne" oddziaływanie.

rysunek zioła

Zalety leczenia homeopatycznego:

  • Terapia homeopatyczna jest uznaną oficjalnie terapią przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) oraz przez Unię Europejską
  • W odróżnieniu od wielu leków klasycznych żaden lek homeopatyczny nie został wycofany z użycia od ponad 200 lat.
  • Leki homeopatyczne leczą nie objawy, ale sięgają zazwyczaj do przyczyn choroby.
  • Leków homeopatycznych nie można przedawkować, nie mają skutków toksycznych, nie powodują powikłań, nie wchodzą w interakcję z innymi lekami, nie powodują skutków jatrogennych.
  • Technologia produkcji leków homeopatycznych powoduje to, że są one bezpieczne. Surowce do ich produkcji nie mogą zawierać najmniejszych nawet zanieczyszczeń i są bardzo wysokiej jakości. Każda substancja w cyklu produkcyjnym jest wielokrotnie rozcieńczana, w związku z czym gotowy lek nie ma oddziaływań toksycznych.
  • Można je stosować równolegle z lekami tradycyjnymi, ponieważ nie wchodzą w interakcję z innymi lekami.
  • Mogą być stosowane dużo dłużej w terapii przewlekłych stanów chorobowych niż leki farmakologiczne, ponieważ nie powodują skutków ubocznych i jatrogennych.
  • Leczenie bez antybiotyku jest bezpieczne dla kobiet w ciąży, karmiących matek i małych dzieci, leki homeopatyczne nie powodują skutków ubocznych lub niepożądanych.
  • Są dużo tańsze od większości leków alopatycznych, więc terapia homeopatyczna jest tańsza od tradycyjnej, dotyczy to przede wszystkim stanów przewlekłych.